Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

XIV Bieg na Orientację Uczestników i Kadry OHP

XIV Bieg na Orientację Uczestników i Kadry OHP

Treść

30 września 2022 w Lanckoronie odbył się XIV Bieg na Orientację Uczestników i Kadry OHP Województwa Małopolskiego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lanckorona.

Organizatorem Biegu był 6-5 Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Lanckoronie. W imprezie wzięło udział 19 drużyn z całej małopolski w tym wychowankowie CKiW OHP ze Szczawnicy wraz z wychowawcą. 

Podczas biegu pięknymi, zabytkowymi uliczkami Lanckorony uczestnicy wykazali się umiejętnością orientacji w terenie, odnajdywaniem punktów na mapie, spostrzegawczością oraz dobrą kondycją fizyczną. Do pokonania mieli około 3 kilometrową trasę z trzema punktami kontrolnymi. Na pierwszym z nich należało wykonać precyzyjne rzuty do celu, na drugim wyciąć lanckorońską wycinankę, a na trzecim wykazać się znajomością polskich przysłów. Miedzy punktami kontrolnymi drużyny wykonywały przeróżne zadania zgodnie z poleceniami na karcie biegu.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale ufundowane przez Wójta Gminy Lanckorona – pana Tadeusza Łopatę. Laureatom trzech pierwszych miejsc przypadły również nagrody ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Komendę OHP w Krakowie.

Bieg dostarczył wiele pozytywnych wrażeń i był dla młodzieży przykładem aktywnego spędzenia czasu oraz pozwolił na doskonalenie umiejętności współpracy oraz uczył zdrowej rywalizacji.

Oprac.Anna Zachwieja-Gruca

Zdjęcia

40548