Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Internat w Jabłonce

Treść

Uczestnicy przyjęci do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy-Jabłonce, filia Jabłonka mają możliwość bezpłatnego zamieszkania i wyżywienia w internacie, w którym zapewniona jest całodobowa i fachowa opieka kadry opiekuńczo-wychowawczej.

Internat posiada 42 miejsca w pokojach z łazienkami (pokoje są 2-, 3-osobowe).

Do dyspozycji wychowanków w internacie pozostaje pokój socjalny  wyposażony w aneks kuchenny z lodówką i podstawowym sprzętem RTV i AGH oraz pralnia. W obiekcie znajduje sie kuchnia ze stołówką zapewniająca domowe, pyszne i zdrowe całodzienne wyżywienie dla naszych mieszkańców.

Dysponujemy też pomieszczeniami rekreacyjno-sportowymi jak: świetlica, siłownia, bilard sala ze stołami do tenisa, piłkarzykami i cymbergajem. Na zewnątrz budynku czas wolny wychowankowie mogą spędzić na boisku treningowym do piłki siatkowej.

Internat w czasie nauki szkolnej i praktyk zawodowych zastępuje swym wychowankom ich dom rodzinny, więc jako kadra wychowawczo- opiekuńcza zapewniamy podopiecznym niezbędne warunki do prawidłowo funkcjonowania. Czuwamy nad nauką i praktyką zawodową, organizujemy czas wolny, dbamy również o rozwój fizyczny, kulturalny i umysłowy. Jak w dobrze zorganizowanym domu, tak w naszym internacie wszyscy jego członkowie korzystają z określonych praw i mają też określone obowiązki, stosując zasady, zwyczaje i normy regulujące prawidłowe współżycie i współdziałanie zapisane w regulaminie internatu.

Naszym celem jako kadry jest wspieranie rodzin w procesie przygotowania młodzieży do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi.

36199