Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Wypasiona Dolina - Park linowy

Wypasiona Dolina - Park linowy

Treść

W dniu dzisiejszym tj. 08.07.2022 w słoneczne popołudnie w ramach nadal trwające Akcji Lata OHP młodzież wraz z wychowawcą wybrali się  do tzw. Wypasionej Doliny.

Wypasiona Dolina to wyjątkowe miejsce dla całej rodziny, które zlokalizowane jest w Beskidzie Żywieckim u podnóża Babiej Góry, a dokładnie w Zubrzycy Górnej. To coś znacznie więcej niż park linowy, to miejsce, w którym jest ogrom atrakcji dla każdego! To miejsce w którym można odpocząć, zrelaksować się ale także aktywnie wypocząć. Nasi wychowankowie postanowili zmierzyć się i doznać wrażeń przechodząc przez  kolejne trasy parków linowych. Przed wspinaczką każdy z wychowanków został przeszkolony. Szkolenie dotyczyło sposobu obsługiwania się sprzętem wspinaczkowym, tj. uprzężą wspinaczkową, karabinkami, bloczkami do tyrolek oraz w jaki sposób bezpiecznie się nimi posługiwać. Przechodząc przez szereg przeszkód mogliśmy podziwiać tam z jednej strony wspaniały krajobraz Tatr, zaś z drugiej malowniczą Babią Górę- Królową Beskidów. Oprócz kilku parków linowych jest tam wiele innych atrakcji m.in. wahadło Big Swing- atrakcja dla miłośników ekstremalnych wrażeń, nagrzane beczki z wodą, przejazd rowerem po tyrolce i wiele wiele innych. Organizatorzy zapewnili nam w tym miejscu super zabawę. Dlatego dzisiejsze popołudnie z pewnością zaliczamy do udanego. Gratulujemy śmiałkom, którzy wybrali pierwszą trasę polecaną dla wprawionych i położoną bardzo wysoko bo miejscami nawet 12m nad ziemią.

Dzisiejsza akcja miała na celu oprócz funkcji turystycznej również dydaktyczna i rozwojową. Po pełnym dniu wrażeń i emocji  wróciliśmy zadowoleni do naszego Centrum do Jabłonki.

 

Pedagog: Danuta Dziurczak

32285