Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Wspólny czas

Wspólny czas

Treść

Dnia 11 czerwca młodzież z CKiW w Szczawnicy, która w tym roku kończy naukę w naszej placówce udała się na wspólną wycieczkę.  Głównym celem tejże wycieczki było poznanie historii i tajemnic zamku w Nowym Wiśniczu oraz kopalni soli w Bochni.  Wspólna wycieczka na zakończenia nauki w CKiW Szczawnica – Jabłonka to już tradycja. Te wspólnie spędzone chwile mają utrwalić więzy tworzone przez trzy lata nauki i pozostawić niezapomniane wspomnienia.

Zaczęliśmy od zamku w Nowym Wiśniczu. Po spacerze przez zamkowe komnaty, młodzież przeżyła dreszczyk emocji zwiedzając salę tortur w zamkowych podziemiach, a słuchając ciekawych historii pana przewodnika przenieść się w dawne czasy.

Następnie zwiedzając kopalnię soli mimo wielu pokonanych najpierw kolejką, potem pieszo,
 a następnie łodzią kilometrów korytarzy solnych nadal dopisywały dobre humory, a przede wszystkim wilczy apetyt.

Przysłowiową wisienką na torcie były „Kamienie Brodzińskiego”, które schowały się przed nimi w lesie i trudno było je znaleźć, ale dali radę.

Ten sposób spędzania czasu był doskonałą powtórką zarówno z historii, jak i geografii, a także umożliwił poznanie dawnych zawodów co wpisuje się w tematykę zajęć z doradztwa zawodowego. Ponad to tak mile spędzony czas i w tak wspaniałym towarzystwie z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych wychowanków.

 

Wychowawca Romualda Prośniak

7605