Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 w Szczawnicy

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 w Szczawnicy

Treść

„W każdym z nas jest motyl, który potrzebuje czasu, trudu walki, czasem przeciwności losu, by w pełni rozwinąć swoje skrzydła…”

Przez czas wakacji odpoczywaliśmy podczas wyjazdów, górskich wędrówek, odetchnęliśmy od zeszytów i podręczników, a teraz, z lekkim żalem żegnając wolne dni, wracamy do szkoły z zapasem pozytywnej energii, kolejnymi postanowieniami, a także większą motywacją. Licząc, że zdrowi i pełni sił będziemy mogli realizować naukę w szkolnych murach i przebywać ze sobą pamiętajmy o zachowaniu ostrożności każdego dnia. 

Dnia 1.09.2020r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy odbyło się rozpoczęcie Roku Szkolnego. Spotkanie uczniów z dyrekcją oraz gronem pedagogicznym rozpoczęło się od odśpiewania Hymnu Państwowego. Dyrektor Centrum Jan Jurek oraz Dyrektor Szkoły – Renata Kubik przywitali młodzież, kadrę pedagogiczną szkoły i Centrum oraz pracowników obsługi bez których nie mogła by funkcjonować nasza placówka. Dyrektor przypomniał o obowiązkowym noszeniu maseczek i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, które służą dobru wspólnemu. Uroczystość zakończono wspólną modlitwą do Ducha Świętego oraz błogosławieństwem, które udzielił obecny, ks. Krzysztof Węgrzyn . Następnie nauczyciele wraz ze swoją klasą udali się do sal lekcyjnych by przedstawić plan zajęć oraz przekazać wytyczne, które należy przestrzegać w związku z COVID 19. 

Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2020/21 dla upamiętnienia  81 rocznicy wybuchu II wojny światowej Dyrektor Centrum wraz z młodzieżą i  wychowawcami złożyli przy obelisku wiązankę kwiatów.

Uczniom drugich i trzecich klas wytrwałości w dalszej nauce, a tym którzy zaczynają naukę w naszym Centrum niech rok ten będzie upływał przede wszystkim spokojnie i inspirująco.

Pedagog

Marta Halman

5316